Початок опитування

24.09.2022

Завершення опитування

08.10.2022

Категорія: Культура

Найкращий український фільм знятий за часи незалежності

Український кінематограф має давню історію, адже ще в кінці 19 ст. український інженер Йосип Тимченко створив прилад схожий на кінескоп, який можна було використовувати для фільмування. Дещо згодом, світ підкорила стрічка Олександра Довженка "Земля" 1930 року, яка є культовою у своїй епосі кіно.

Далі був етап глибокої радянізації та створення кіно для верхівки еліти комуністичної партії, який змінився відносною відлигою та розвитком українського кінематографа. У цей період українці змогли насолодитись такими фільмами як "За двома зайцями" 1961 року режисера Віктора Іванова, "Тіні забутих предків" 1964 року Сергія Параджанова, "Білий птах з чорною ознакою" 1971 року Юрія Іллєнка, "Вавилон XX" 1979 року Івана Миколайчука, "Пропала грамота" Бориса Івченка, який зняли в 1972 році, але через цензуру показали глядачам тільки через 10 років.

Тепер сучасний український кінематограф намагається здобути таку ж славу. Українські фільми стають усе кращими, завойовують міжнародні нагороди на кінофестивалях, залучають голлівудських акторів, отримують бюджети та гранти, а головне дають глядачам насолодитись якісним переглядом кіно.

Тож, портал "Коментарі" вирішив провести опитування на тему "Найкращий український фільм знятий за часи незалежності".

Щоб взяти участь в складанні рейтингу вам необхідно верифікуватись на сайті Ratings.comments.ua через Facebook та віддати свій голос за улюблений український фільм. Надалі змінити рішення вже неможливо. Тому встигни віддати свій голос за "Найкращий український фільм знятий за часи незалежності".